دندان پزشکی در نگاه تاریخ

ساخت وبلاگ
چکیده : دندان پزشکی در نگاه تاریخ آبان ۱۵, ۱۳۹۶/0 دیدگاه /در مقالات /توسط دنتیست دندان پزشکی در نگا... با عنوان : دندان پزشکی در نگاه تاریخ بخوانید :

دندان پزشکی در نگاه تاریخ

/0 دیدگاه /در /توسط

دندان پزشکی در نگاه تاریخ : تاریخ دندانپزشکی ایران به حدود ۹۰ سال پیش برمیگردد. در سال ۱۳۰۰ هجری خورشیدی در سراسر شهر تهران تنها سه دندان پزشک وجود داشت. شناخته شده ترین و بهترین دندان پزشک آن زمان شخصی بود لهستانی که توانایی او در ساخت پروتز های دندانی، مثال زدنی بود. او علاوه بر یک دندان پزشک عمومی دندان پزشک مخصوص رضا خان نیز بشمار می رفت. دو دندان پزشک دیگر که از آن ها نام بردیم نیز اهل کشور های سوئیس و ترکیه بودند.

اولین مسواک

جا دارد در این جا به خود افتخار کنیم زیرا که اولین مسواک هایی که در جهان دیده شدند، از اختراعات اهالی خاورمیانه بشمار می روند. نام مسواک “Misswak” که در زبان فارسی معیار استفاده می شود از همان زمان می آید. مسواکی که گذشتگان استفاده می کردند این گونه ساخته می شد که ابتدا شاخه ی کوچکی از درخت “سالوادوراپرسیکا” را از آن جدا می کردند و آن را حدود یک روز در آب قرار می دادند. با این کار الیاف آناز هم جدا می شدند و بشکل مسواک های امروزی در می آمد. چوب این درخت علاوه بر خاصیت پاک کنندگی کمک بسزایی نیز برای سلامتی لثه ها بود.


خدمات دندانپزشکی در کلینیک دنتیست ایران به شرح زیر می باشد :

دندانپزشکی زیبایی , ارتودنسی , ایمپلنت دندان , لمینت دندان , قیمت لمینت دندان , قیمت ایمپلنت دندان , قیمت ارتودنسی , جراحی لثه , ترمیم دندان , درمان آبسه دندان , طراحی لبخند, قیمت پروتز دندان, پروتز دندان , دندان مصنوعی , ارتودنسی ثابت , زیبایی لبخند , لبخند لثه ای, ارتودنسی متحرک, درمان ریشه دندان , دندانپزشکی شبانه روزی ,کلینیک دندانپزشکی تهران , دندانپزشکی کودکان , دندانپزشکی اطفال ,دندانپزشک , دندانپزشکی

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با خدمات و تعرفه دندانپزشکی دنتیست ایران می توانید با شماورین و متخصصین کلینیک دندانپزشکی در ارتباط باشید.


صندلی دندان پزشکی

همان طور که در عکس ها و نقاشی های قدیمی می بینیم، از سال ۱۹۵۰به قبل دندان پزشکان ترجیه می دادند که در حالت ایستاده روی دهان بیماران کار کنند. اولین صندلی های دندان پزشکی که حدود ۵۰ سال پیش ساخته شده اند، در موزه ی دانشگاه کپنهاگ به نمایش گذاشته شده اند

برچسب ها: , , , ,

...
نویسنده : بهزاد مقتدر بازدید : 12 تاريخ : چهارشنبه 24 آبان 1396 ساعت: 15:09