رعایت برخی نکات مهم پس از درمان لمینت کامپوزیتی و سرامیکی

ساخت وبلاگ
چکیده : رعایت برخی نکات مهم پس از درمان لمینت کامپوزیتی و سرامیکی مهر ۱۲, ۱۳۹۶/0 دیدگاه /در لمینت, مقالا... با عنوان : رعایت برخی نکات مهم پس از درمان لمینت کامپوزیتی و سرامیکی بخوانید :

رعایت برخی نکات مهم پس از درمان لمینت کامپوزیتی و سرامیکی

/0 دیدگاه /در , /توسط

نکات مهم پس از درمان لمینت کامپوزیتی و سرامیکی

 • لمینت کامپوزیتی و سرامیکی دندان با توجه به روند و نوع درمان خاصش ( سفید کردن و فرم دادن به دندان ها از مهمترین شاخصه های درمان لمینت دندان می باشد) نیاز به مراقبت و چکاپ پزشک دارد تا واکنش های دهان و لثه به این نوع درمان در طول مدت زمان خاصی توسط پزشک کنترل گردد.

 

نکات مهم پس از درمان لمینت

نکات مهم پس از درمان لمینت

 


خدمات دندانپزشکی در کلینیک دنتیست ایران به شرح زیر می باشد :

دندانپزشکی زیبایی , ارتودنسی , ایمپلنت دندان , لمینت دندان , قیمت لمینت دندان , قیمت ایمپلنت دندان , قیمت ارتودنسی , جراحی لثه , ترمیم دندان , درمان آبسه دندان , طراحی لبخند, قیمت پروتز دندان, پروتز دندان , دندان مصنوعی , ارتودنسی ثابت , زیبایی لبخند , لبخند لثه ای, ارتودنسی متحرک, درمان ریشه دندان , دندانپزشکی شبانه روزی ,کلینیک دندانپزشکی تهران , دندانپزشکی کودکان , دندانپزشکی اطفال ,دندانپزشک , دندانپزشکی

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با خدمات و تعرفه دندانپزشکی دنتیست ایران می توانید با شماورین و متخصصین کلینیک دندانپزشکی در ارتباط باشید.


 • چنانچه شکل و نحوه درمان لمینت مورد رضایت کافی شما قرار نگرفت، می توانید این مسئله را با پزشک خود در ارتباط قرار داده تا تمهیدات لازم برای تغییر و اصلاح موارد مورد انتظار شما توسط دندانپزش مخصوص خود، صورت گیرد. بی شک جای هیچ نگرانی نیست چرا که این تغییرات به راحتی قابل اعمال خواهند بود.
 • ممکن است به علت افزایش حجم دندان ها پس از درمان لمینت کامپوزیتی و سرامیکی ، احساس برجستگی لب و زبان نمایید، این مسئله را به پزشک خود اطلاع دهید تا توصیه ها و کارهای مورد نیاز با صلاح دید دندانپزشک اعمال گردد.
 • سعی کنید تا حدی که می توانید در میزان رضایت خود از دندانه و لمینت به صورت وسواسی برخورد نکنید. نگاه کردن از فاصله ای نزدیک تر از حد نرمال سی سانتی متر احتمالا شما را دچار دید وسواسی نسبت به دندان های خود کند پس سعی کنید با رعایت همان فاصله سی سانتی متر به دندان های خود نگاه و بررسی کنید.
 • گاهی با وجود چسب اضافی در پشت دندانهایتان احساس بلندی و زبری در آن محل به شما دست خواهد داد که به مرور زمان و با فشار غذا و مسواک برطرف خواهد گردید. چنانچه باز هم این روند ادامه داشت و این مشکل به این صورت حل نشد این موضوع را با دندانپزشک خود در ارتباط بگذارید.
 • برای جلوگیری از شکست کامپوزیت و نیر از فشار زیاد به دندان ها خودداری کنید چرا که یکی از عوامل مهم شکست کامپوزیت و نیر همین فشار بیش از حد بر روی دندان ها می باشد.
 • به صورت طبیعی امکان دارد به علت تراش دندان ها و یا واکنش دندان ها به مواد استفاده شده در این نوع درمان بعد از درمان لمینت دندان کامپوزیتی و سرامیکی دچار حساسیت شوید، چنانچه بعد از چند روز این حساسیت برطرف نگردید به کلینیک دندانپزشکی خود مراجعه کرده و مراتب را با پزشک خود در میان بگذارید.
 • رعایت بهداشت دهان و استفاده از خمیر دندان و نخ دندان مناسب جهت حفظ و نگهداری از نتیجه درمان لمینت ضروری می باشد.
 • پس از مصرف موادی که حاوی رنگدانه هستند همچون چای و قهوه، برای جلوگیری از تغییر رنگ لمینت اقدام به شست و شوی دندان های خود نمایید و در صورت تغییر رنگ لمینت با پولیش می توانید آن را برطرف نمایید.
 • همچنین گاهی در اثر وارد شدن فشار احتمالا لمینت شما دچار لب پریدگی یا ترک خوردگی شود که با مراجعه به دندانپزشکی خود می تواند حل شود.
 • نکته مهم اینکه عادت به دندان قروچه در خواب دارید ، پس از درمان لمینت کامپوزیتی و سرامیکی به مدت نود روز بایستی از گارد مناسب استفاده کنید این کار برای مهار فشار های ناشی از دندان قروچه بر لمینت لازم و ضروری می باشد.

کلینیک تخصصی دندانپزشکی دنتیست ایران ارئه دهنده خدمات دندانپزشکی نوین در کشور با تجهیزات دندانپزشکی روز دنیا اماده خدمت رسانی به عموم مردم در زمینه لمینت دندان , ایمپلنت دندان , ارتودنسی , دندانپزشکی کودکان , جرای فک و صورت و جراحی لثه می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با بهترین کلینیک دندانپزشکی در تهران تماس بگیرید. مشاورین و کارشناسان ما همیشه بهترین راهنمایی را برای شما خواهند داشت.

برچسب ها: , ,

...
نویسنده : بهزاد مقتدر بازدید : 15 تاريخ : سه شنبه 23 آبان 1396 ساعت: 18:11